Blog

Jak na domácí veganskou zmrzlinu?

 

Doby, kdy jsem si v obchodě kupovala nanuky a zmrzliny jsou pryč. To však neznamená, že jako vegan jsem ochuzena o tyhle dobroty. Právě naopak! Můžu si vyrobit zmrzlinu přesně podle svých představ. 

 

 

JAK NA TO? 

Pro zmrzlinu na fotce jsem použila 2 banány, mango, trochu borůvek, špetku skořice a kakao (výborné kakao mají zde :) )

 

Jeden banán a mango jsem nakrájela na kousky a dala do misky do mrazáku na 2 hodiny. Do mixéru jsem dala jeden čerstvý banán a k tomu přidala zmražené kousky ovoce včetně pár kuliček borůvek. Pro mnou velkou lásku ke skořici samozřejmě nemohla chybět ani v této sladké dobrůtce ❤ A teď už stačilo vše jen rozmixovat na vláčnou ledovou hmotu. Chvíli to zabere. Výsledek však stojí za to! 

 

Jídlo je požitek a je třeba si ho patřičně užít, proto servírování do kokosové misky se stává tou nejlepší volbou! Na zmrzlinu jsem nastrouhala trochu pravé kakaové koule dovezené z Kuby (děkuji Marci ;)), můžete však použít třeba hořkou čokoládu nebo kakao. Na závěr jsem přidala pár kuliček zmrzlých borůvek. Teď už jen stačilo do zmrzliny zbořit stylovou dřevěnou lžičku a vychutnávat si sladké zdravé osvěžení v horkém slunečném dni... Mňam 🍧 

 

 

Samozřejmě, ovoce se dá použít snad všechno! Stačí popustit uzdu své fantazii nebo kuchtit ve stylu co dům dá 😂

 

Tak dobrou chuť ❤

 

 

TIP! 

Připravte si do mrazáku ovoce dopředu. Mějte vždy něco namraženo. Pak, jak Vás přepadne mlsná na chladivou dobrotu, budete mít vše připraveno :) 

Please reload

Please reload

Jak na domácí veganskou zmrzlinu?

1/10
Please reload