• Sobotková Barbora

Jak na domácí veganskou zmrzlinu?

Aktualizace: 15. úno 2020


Doby, kdy jsem si v obchodě kupovala nanuky a zmrzliny jsou pryč. To však neznamená, že jako vegan jsem ochuzena o tyhle dobroty. Právě naopak! Můžu si vyrobit zmrzlinu přesně podle svých představ.

JAK NA TO?

Pro zmrzlinu na fotce jsem použila 2 banány, mango, trochu borůvek, špetku skořice a kakao (výborné kakao mají zde :) )

Jeden banán a mango jsem nakrájela na kousky a dala do misky do mrazáku na 2 hodiny. Do mixéru jsem dala jeden čerstvý banán a k tomu přidala zmražené kousky ovoce včetně pár kuliček borůvek. Pro mnou velkou lásku ke skořici samozřejmě nemohla chybět ani v této sladké dobrůtce ❤ A teď už stačilo vše jen rozmixovat na vláčnou ledovou hmotu. Chvíli to zabere. Výsledek však stojí za to!

Jídlo je požitek a je třeba si ho patřičně užít, proto servírování do kokosové misky se stává tou nejlepší volbou! Na zmrzlinu jsem nastrouhala trochu pravé kakaové koule dovezené z Kuby (děkuji Marci ;)), můžete však použít třeba hořkou čokoládu nebo kakao. Na závěr jsem přidala pár kuliček zmrzlých borůvek. Teď už jen stačilo do zmrzliny zbořit stylovou dřevěnou lžičku a vychutnávat si sladké zdravé osvěžení v horkém slunečném dni... Mňam 🍧

Samozřejmě, ovoce se dá použít snad všechno! Stačí popustit uzdu své fantazii nebo kuchtit ve stylu co dům dá 😂

Tak dobrou chuť ❤

TIP!

Připravte si do mrazáku ovoce dopředu. Mějte vždy něco namraženo. Pak, jak Vás přepadne mlsná na chladivou dobrotu, budete mít vše připraveno :)

#vegan #zmrzlina #domaci #diy #banan #mango #boruvky #veganzmrzlina

104 zobrazení
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter

s ♥ Barbora Sobotková

© 2016 - 2020

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now