• Sobotková Barbora

♥ Smlouva se sebou ♥


Zajímá Tě? Proč mám sepsanou smlouvu se sebou samotnou? Ten nápad, inspirace a vnitřní nutkání si tohle sepsat, přišlo v jeden velký den. Den, kdy jsem si myslela, že mě pustí po "banální" operaci domů a já se opět vrátím do stejného rytmu svého života.

Ano, pustili mě. Ale jen na chvíli. V mé mysli ten den ráno probíhalo, že jsem po operaci a že vše ve mě, je už zase v pořádku. Omyl! Měla jsem za sebou jen sběr vzorků a čekala mě operace mnohem větší, náročnější... Ty slova doktora, "je to horší, než jsme čekali...", mi připadaly jako ve snu. Jako by se tu vůbec nejednalo o mě, ale o někoho úplně jiného! Kolem mě se jakoby vznášela mlha, která celý pohled na svět zmatnila a rozmazala...

Pamatuji si tu noc v nemocnici, jako by to bylo včera. Strach, šok a zděšení z diagnostikování rakoviny. Ano, tohle všechno v tom bylo. Ale přišly taky i jiné, silnější a hezčí pocity. Byla jsem natěšená, že mě čeká velká změna. Zvláštní, co? Já se dokonce těšila?! Ale na co? Sama jsem to v tu dobu vůbec nevěděla. Jen jsem někde uvnitř v sobě cítila, že když to všechno zvládnu, (a já si byla jistá, že to zvládnu!), tak na mě čeká něco úžasného a nádherného...

Po první operaci, když jsem přijela domů, začala jsem se zabývat sama sebou. Zjišťovala jsem, kdo vlastně jsem a proč se mi tohle všechno začalo dít? Začala jsem si psát motivační deník. Mám v něm slova, cviky a obrázky, které mě uklidňují. A právě o první příspěvek z mého motivačního deníku se chci s Tebou podělit. Jistým způsobem mě čtení těchto slov ze "Smlouvy se sebou" nádherně uklidňuje. Často se mi stane, že po přečtení této smlouvy se hezky uklidním a věci, které se mi předtím zdály složité a těžké se najednou změní :)

P.S. Nejlepší je, číst tato slova nahlas a s úsměvem! :)

Já, Barbora Sobotková, za jasné mysli beru dnes na sebe zodpovědnost za vše, co se v mém životě děje!

Jsem veselý člověk, který rád žije. Proto se snažím nikoli pouze přežívat, ale vést důstojný život, a naplno využívat všech krás svého života!

Jsem si vědoma, že ničeho se mi v životě nedostane jen proto, že se mi zachce. Snažím se proto dosáhnout úspěchu v každé mé oblasti svého života!

Chápu, že existuje zákon příčiny a následku. V souladu s ním, má každý jev svou příčinu, která ho způsobila. Vše, co se tedy, se stane podle toho, jak jsem se doposud chovala!

To, čeho jsem dosáhla a co je nyní v mém životě přítomno, mělo a má rovněž svou příčinu. Tou příčinou bylo a je pouze a jen má volba!

Každý den, každou hodinu a každou minutu se rozhoduji. Jde o velkou či malou volbu. Významnou nebo nevýznamnou. Příjemnou nebo nepříjemnou. Dělám ji vědomě či podvědomě. Jednám nebo ne. A také právě rozhodnutí k činu je pouze na mně!

A celá řada mých rozhodnutí a voleb mě ve svém souhrnu k úspěchu přibližuje a nebo oddaluje!

Jsem si vědoma, že ať už volbu uskutečním jakýmkoli způsobem, vědomě či podvědomě, pod tlakem okolností nebo bez něj, uskutečním ji proto, že chci a to pokládám za nejvýhodnější! Za to, co se se mnou v životě děje, odpovídám pouze já!

Volba, kterou jsem provedla dnes, přinese výsledek zítra. A volba včerejší zase přinesla výsledek dnes.

Právě proto budu dneškem počínaje provádět vědomé volby. Zavazuji se přijímat rozhodnutí, která mě budou k úspěchu přibližovat a ne mě od něj vzdalovat!

Počínaje dneškem budu každou volbu provádět výhradně sama. Pokud bude někdo chtít rozhodovat za mě, a já podle něj učiním, jsem si vědoma, že i toto je pouze a jen má volba!

Ode dneška beru zodpovědnost za svůj život na sebe. Svádět vinu na jiné osoby, stát, zákon, okolnosti nebo osud je slabé. Jedná se tak jen o výmluvu a lež k sobě samé! A takové chování mě dovede jinam, než k úspěchu a radosti.

Dneškem počínaje jsem se rozhodla prožít svůj život radostně, s potěšením a naplno. Jsem si vědoma, že vést život ustaraný, smutný a bez úspěchu je rovněž věc mé volby - kdežto já jdu směrem k úspěchu a radosti svého života!

Rozhoduji se s tímto seznámit co nejvíce lidí. Čím více lidí bude zodpovídat za svůj život, v tom harmoničtějším prostředí budu žít. A to všechno ještě více povzbudí můj úspěch a radost!

Děkuji

Měj rád/a sám sebe! Ty, jsi přece ten, se kterým budeš trávit veškerý čas svého života. Sami před sebou prostě neutečeme. Tak pojďme se naučit, jak sami se sebou žít, aby jsme byli spokojení a šťastní ♥

Sdílej, komentuj, piš, raduj se a usmívej! :) Děkuji!

#motivace #radost #štěstí #rakovina #smlouvasesebou #motivačnídeník #děkuji

355 zobrazení
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter

s ♥ Barbora Sobotková

© 2016 - 2020

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now