• Sobotková Barbora

Domácí raw čokoláda


Většina lidí miluje čokoládu. Tak proč si ji nevyrobit doma? :) Přesně pak víš, co Tvá čokoláda obsahuje a z čeho se skládá. Většina raw čokolád nevydrží při pokojové teplotě, tak jsem si ji trochu vylepšila ;)

Co budeš potřebovat?

- 100 ml kokosového oleje

- 10 lžiček rozmixovaného kokosu nebo libovolných oříšků (co máš raději nebo co doma najdeš, nejlepší oříšky jsou lískové :))

- špetka skořice

- 3 lžičky karobu nebo kakaa

- špetka himalájsé soli (ke koupi tady :))

- 1 lžička agávového sirupu (pokud vyžaduješ sladší chuť)

- formičku na čokoládu

Dám rozpouštět kokosový olej. Mezitím si na sypký prášek rozmixuju buď kokos nebo oříšky. Záleží co mám doma a nebo na co mám větší chuť. Přidám skořici, sůl a agávový sirup. Průběžně směs promíchávám. Hotovou tekutou čokoládu vyleju do formiček, které vložím do mrazáku. Po ztuhnutí čokoládu vyklopím z formičky a můžu mlsat ;) :)

TIP!

- čokoládu rozpouštím v keramickém setu na fondue. Do misky umístěné nad plamenem svíčky naleju vodu a vložím do ní menší keramickou mističku, ve které pak míchám a rozpouštím čokoládu. Čokoláda se mi pak vůbec nepřepaluje!

- je dobré do raw čokolády vždy přidat něco tuhého - mám na mysli ten kokos nebo oříšky. Čokoláda jde vyrobit i ze samotného kokosového oleje a kakaového prášku, ale pak moc dlouho venku nevydrží a musí být stále skladovaná v ledničce. Jinak se nám celá rozteče.

Dobrou chuť! :)

#raw #vegan #čokoláda #kokos #oříšky #kakao #karob #fondue #kokosovýolej #skořice

206 zobrazení
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter

s ♥ Barbora Sobotková

© 2016 - 2020

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now