• Sobotková Barbora

Mňam!


Další kategorie, kterou budu postupně doplňovat, se týká receptů a jídel, která mám ráda :) Pro Tvou informaci, najdeš zde pouze veganská jídla, ale pozor! Taky si myslíš, že vegani mají nudný jídelniček, bez chuti a barev? Že údajně skoro nic nejí? Tak sleduj moje recepty, a určitě si některé z nich zamiluješ ;) :)

Pokud Tě zajímá, proč jsem přešla na veganskou stravu. Tak tady je má cesta...

Šla jsem k tomu postupně. Stala jsem se prvně vegetariánem. Veganem až pak. Avšak pokaždé mě ke změně jídelníčku dohnalo mé tělo samotné. Ať už to byly moje pocity, pohled na zvířata, chuť potravin, ale hlavně, velkou roli v tom hrálo mé zdraví!

Vegetariánství

Před 5 lety jsem dostala kampylobakterii. Hnusná a nepříjemná infekční nemoc. Dostala se do mě z kuřecího masa, když jsem pracovala v restauraci. A jak se to projevilo? Jednoho dne mi prostě přestalo být dobře. Bylo mi špatně, nevěděla jsem, jestli na záchodě mám sedět nebo do něj strčit hlavu :/ Celé mé tělo se osypalo svědivou červenou vyrážkou. Sem tam jsem do toho omdlela. Začala jsem velmi rychle slábnout a během týdne moje tělo vážilo o 8 kilo méně. Nedokázala jsem do sebe dostat ani sousto jídla, natož zvednout hrníček a napít se. Byl tááák těžký... Po tomhle otřesu mé tělo maso už nechtělo ani vidět.

Veganství

Několik let jsem byla vegetariánem a pilně studovala co a jak jíst. Pak jsem ale "přestala mít na tohle čas". Jedla jsem nepravidelně, pořád skoro to samé dokola. Do toho se v mém životě spousta věcí změnila a já nevěděla jak se s tím vyrovnat. Přestala jsem cvičit, protože opět?! "Nebyl na to čas..." Jednoduše, přestala jsem se o sebe a o své tělo starat. A tak mi před rokem řeklo: "STOP!!!"

Zajímá Tě, jakým způsobem mi tělo řeklo STOP? Sleduj můj blog dále, dozvíš se víc...

#vegan #zdraví

31 zobrazení
  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • Twitter

s ♥ Barbora Sobotková

© 2016 - 2020

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now